بهترین نوشیدنی برای تقویت تمرکز | مجله تفریحی فان 100

بهترین نوشیدنی برای تقویت تمرکز

بهترین نوشیدنی برای تقویت تمرکز

(این مقاله برای دانش آموزان جذاب و خوشایند خواهد بود.)

بعضی از افراد صبح ها از خود با یک فنجان قهوه یا یک فنجان شکلات داغ پذیرایی می کنند و صبح دل انگیز خود را به این شکل آغاز می کنند ,چطور می توان به برنامه صبحگاهی تنوعی بخشید و آن را جذاب تر کرد و همچنین بتوان با افزودن مقداری دوز بیشتر در نوشیدنی , انرژی و توانایی طول روزمان را از همان ابتدا ذخیره و تامین کنیم؟

محققین به تازگی به قدرتی که در کاکائو و کافئین وجود دارد پی برده اند, مطالعات نشان می دهد ؛ گیاهات اثرات گوناگونی بر ساختار و کارایی های مغزی دارند ,آن ها بر ” توجه , داشتن انگیزه کاری , داشتن ادراک کاری , احساس نگرانی و استرس کردن ,انرژی کاذب , احساس خستگی و فرسوگی” تاثیر گذاشته و مسیر آن ها را تغییر خواهند داد.

 

آزمایشات متعددی بر تعدادی داوطلب اِعمال شده ,بدین گونه مراحل را شرح داده می شود؛

بدین ترتیب داوطلبان ؛ کاکائو(هات چاکلت) , کاکائو و کافئین , کافئین بدون کاکائو و شربت(آب طعم دار بدون هیچ کاکائو یا کافئین) را در مقاطع گوناگون نوشیدند تا محققین تاثیراتی که بر بدن آن ها می گذارد را بررسی کنند.

از آن ها قبل و بعد از نوشیدن مایع خویش سه بار تست گرفته می شود , این سری از تست ها حالت , رفتار , مقدار توجه و ادراک و انگیزه شان برای کار کردن را ارزیابی می کند. داوطلبان آزمایش را به صورت مکرر در ساعتی معین در هر 48 ساعت یک بار نوشیدنی ای که برایشان در نظر گرفته شده بود را مصرف می کردند.

Ali Boolani استاد یار تحقیقات فیزیک چنین بیان می کند ؛ مصرف کاکائو باعث می شود جریان خون در مغز بیشتر گردد که این مطلب ادراک و توجه را افزایش می دهد. کافئین نیز به تنهایی اضطراب را بالا می برد.

که با ملاحظه و انجام این پروژه ویژه, تعامل و ترکیب این دو ماده با هم این طور استنباط می شود که کاکائو اثر استرسی که کافئین دارد را کمتر می کند, یکی از دلایلی که موجب محبوب شدن لاته های موکا است ,رعایت این موضوع در درست کردن موکا می باشد.

 

حل مسایل در ازای نوشیدنی های گرم

همان طور که گفته شد ؛ به داوطلبان نوشیدنی هایی داده می شد تا مراحلی را پشت سر بگذارند ,یکی از آن فعالیت ها نمایش حروف هایی می باشد, حرفX  که همراه با دیگر حروف با سرعت از جلوی صفحه نمایش گذر کرده و داوطلبان هرگاه این حرف را بعد از حرف A می دیدند باید به دستگاه پاسخ می دادند.

از فعالیت های دیگر آن ها انجام عملیات تفریق ریاضیات است و باید با نگاه کردن به صفحه نمایشی اعداد فرد را که در یک ردیف قرار می گیرند را نشان دهند ,آنانی که کاکائو (هات چاکلت) نوشیده بودند در پاسگویی سریع تر از داوطلبانی که شربت مصرف کرده بودند عمل می کردند. آن هایی که قهوه (کافئین) همراه با کاکائو نوشیده بودند پاسخ های دقیق و صحیح تری نسبت به آنانی که فقط کاکائو مصرف کرده بودند داشته اند. نتایج در مجله علمی BMC Nutrition منتشر شد.

 

پس از تحقیق انجام شده دانشمندان و محققین بدین صورت نتایج را برآورد کردند ؛

کاکائو می تواند به خوبی عواملی که تمرکز انسان را بر هم می زند را کنار زده و انگیزه کاری , انرژی یا حتی فرسودگی و البته ادراک افراد را در مقابل فعالیت های متفاوت افزایش می دهد.

کافئین در کنار کاکائو جنبه های مختلف توجه و تمرکز افراد را تقویت و ارتقا می دهد و از مزایای این دو مواد آن است که کاکائو تاثیراتی که کافئین در حیطه افسردگی و استرس به شخص القا می کند را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

دانش آموزانی که از نظر حواس جمع بودن و تمرکز نمی توانند تسلط کافی بر روی مدیریت افکار خود داشته باشند, توصیه می شود بعضی اوقات از کافئین و کاکائو در نوشیدنی خود بهرمند گردند. خود نتیجه معجزه آسای آن را مشاهده خواهند کرد.

نوشته بهترین نوشیدنی برای تقویت تمرکز اولین بار در ایده شات پدیدار شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *